Żołnierz – wzór godny naśladowania

Z pewnością wielokrotnie zastanawialiście się nad wyborem swoich studiów i to zapewne nie przypadek, że znajdujecie się właśnie w uczelni wojskowej. Czy w historii dalszej bądź bliższej odnajdujecie postaci, które są dla Was autorytetem i wzorem godnym naśladowania? Czy potraficie przelać to na papier? Jeśli tak – ten konkurs jest właśnie dla Was!

Piętnastego sierpnia obchodzimy najważniejsze święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, upamiętniające Cud nad Wisłą w 1920 roku. To dobra okazja do zastanowienia się nad etosem polskiego żołnierza, wartościami, którymi się kieruje, zarówno na polu walki, jak i w czasie pokoju.

Konkurs literacki Polska Zbrojna

Zachęcamy do udziału w konkursie. Napiszcie, kto jest dla Was autorytetem, wzorem do naśladowania. Może to być postać zarówno historyczna, jak i współczesna.

Redakcja wojskowa, wydawca „Polski Zbrojnej” już drugi raz ogłosiła konkurs literacki – z myślą o studentach cywilnych oraz podchorążych z wyższych szkół wojskowych (Akademii Sztuki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych). Prace na temat: „Polski Żołnierz – etos i duma – na przykładzie historycznym lub współczesnym” należy przesyłać do 6 lipca br. (adres: Wojskowy Instytut Wydawniczy, Aleje Jerozolimskie 97, 00-909 Warszawa lub e-mail: konkurs@zbrojni.pl). Objętość tekstu nie powinna przekraczać 10 tys. znaków ze spacjami.

W temacie wiadomości elektronicznej lub na kopercie powinna znajdować się adnotacja: Konkurs „Polski Żołnierz – etos i duma”. Każda praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz zawierać adres i numer telefonu uczestnika konkursu, a także nazwę uczelni, kierunek i rok studiów (w wypadku studentów i podchorążych). Teksty bez podanych danych osobowych nie będą brały udziału w konkursie. Muszą one być samodzielne. Nie mogą być wcześniej publikowane (nawet we fragmentach) ani nagrodzone w innych konkursach. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 17 lipca 2017 roku. Nagrodzimy trzy najlepsze utwory literackie, a ten, który zajmie pierwsze miejsce, opublikujemy w sierpniowym numerze miesięcznika „Polska Zbrojna”. Wszystkie trzy teksty zostaną zaprezentowane 15 sierpnia na naszej stronie internetowej polska-zbrojna.pl. Laureaci otrzymają pióro „Polski Zbrojnej”, prenumeratę naszego miesięcznika oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zobacz również:

Informację wytworzył:
Monika Lewińska
Informację wprowadził/ostatnio modyfikował:
Monika Lewińska
Data wytworzenia informacji:
Data ostatniej zmiany:
2017-06-13
Data dodania i edycji:
2017-06-13 09:03:52 :
Monika Lewińska